Як вгамувати спрагу в літню спеку?

    Літо – для багатьох улюблена пора року, проте і йому притаманні деякі незручності. Перш за все, це неймовірна спека, яка викликає у нас спрагу. Відчуття спраги є сигналом мозку про те, що в крові підвищився вміст солей, і цю концентрацію необхідно розбавити. Влітку великої ваги набуває вміння правильно вгамувати спрагу.

Що пити:

   Безперечно, найкращим способом відновлення сольового балансу в організмі стане столова мінеральна вода. Багато джерел стверджують, що у спеку краще пити чай, а не мінеральну воду, але тут прихований певний нюанс. Справа в тому, що чай, ефективно вгамовуючи почуття спраги, насправді в результаті зневоднює організм. Тоді як мінеральна вода стане ідеальним рішенням для спекотної погоди – особливо якісна, природно  структурована артезіанська вода, яка відповідає найвищим стандартам. Вона чудово освіжає, стимулює апетит та знімає втому.

 

Скільки пити:

    Необхідний для підтримки нормального водного балансу мінімум складає 1,5 л при температурі повітря 21 градус, 1,9 л при температурі 26 градусів та 3 л при температурі 32 градуси. Цей обсяг включає не тільки питну воду, а й соки, супи, рідину фруктів та овочів, але основний обсяг споживаної рідини все ж повинна складати саме вода. Крім температури повітря та рівня вологості, на потребу у воді впливає також  характер і тяжкість виконуваної роботи. За умов  тяжкої фізичної праці, обсяг необхідної для відновлення водного балансу в організмі води помітно зростає.

 

Як пити:

    Пити потрібно неквапливо, маленькими ковтками. Крім того, слід надавати перевагу не холодним напоям, а напоям кімнатної температури. Ще краще відновити сили та втрачені поживні речовини вийде, якщо додати до води шматочок лимону або декілька кислих ягід – наприклад, журавлини або брусниці.