Цікаві факти про воду

    Вода —  основа життя. Цю фразу ми чули багато разів. Але мало хто усвідомлює її значимість. Вода стала колискою всього живого, середовищем існування перших живих істот на Землі. Ми використовуємо воду у повсякденному житті, фактично не знаючи про неї нічого. Пропонуємо ознайомитися з цікавими фактами про скарб, який ми отримали від природи.

1. Вода - єдина субстанція, яка зустрічається в природі в трьох формах: твердій (лід), рідкої і у вигляді газу.
2. 80% земної поверхні вкриті водою.
3. 3% води на землі прісні; більша частина прісної води зберігається у замерзлому стані в льодовиках.
4. Кров людини на 83% складається з води.
5. Середньостатистична людина складається з води на 50-80%. Ембріон людини складається з води на 95%, дитина на 70-80%, а доросла людина на 50-70%, тобто з віком людина всихає, організм людини зашлаковується і разом зі зменшенням частки води в організмі приходять хвороби і старість.
6. Вода - це основний розчинник в людському організмі. З її допомогою переносяться всі корисні речовини, вона ж виводить з організму шлаки та шкідливі речовини. У водних розчинах відбуваються всі хімічні реакції в нашому організмі.
7. Людина може обходитися 30 діб без їжі і менше тижня без води.
8. Середньостатистична людина, користуючись водопровідною водою, за своє життя пропускає через організм від 80кг до 100кг хімічної бруду. І саме тому так важливо бути впевненим в якості води, яку ви вживаєте.
9. Вживання кофеїну й алкоголю призводить до обезводнення. На кожну випиту чашку кави або порцію алкоголю треба додатково випити склянку води.
10. У склянці води міститься близько 8,000,000,000,000,000,000,000,000 (8 септіліонов) молекул.

    Це далеко не повний перелік цікавих фактів про воду. Провідні дослідники вважають, що чим більше ми дізнаємося про неї, тим більше нових таємниць відкривається перед нами. Проте чи не найголовніша таємниця води вже давно розкрита. З впевненістю можемо сказати, що вода це основа життя, не було б її — не було б і нас.